AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Silent strike

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
dorin.lazar
El Inquisidor
El Inquisidor

Numarul mesajelor : 109
Varsta : 38
Localizare : Brașov
Data de inscriere : 04/08/2008

MesajSubiect: Silent strike   Lun 11 Aug 2008 - 10:19

Poate nu ați auzit de ei (sau de el, s-ar putea să fie un singur om). Au un sound electronic moale, lent, foarte plăcut pentru fundal, foarte plăcut cînd ai nevoie să te relaxezi. Un sample ascultați aici, dar cam tot albumul (apărut în 2007) sună excelent.

I-am auzit prima oară în deschidere la Faithless la Arenele Romane. Albumul l-am văzut anul trecut prin magazine, și avea ceva interesant. în marginea cd-ului avea un insert de plumb ștanțat cu un număr unic. Mi-a plăcut ideea, e un fel de autograf, dar nu chiar.

Recomandări: Dolphins, Deasupra, Apocrifa 1 (cu Ada Milea, după versuri de Brumaru), Comfort me (în care seamănă foarte bine cu Delerium) și desigur, Words kill people, pe care îl aveți atașat cu clip Smile

Poftă la muzică românească de calitate! Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dorinlazar.wordpress.com/
Alin
El Inquisidor
El Inquisidor

Numarul mesajelor : 213
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Silent strike   Mar 12 Aug 2008 - 13:15

hmm....interesant videoclip, cel putin faza cu tatuajele. Desi nu stiu daca are vreun scop scena biblica de la final.

"I know I've got Irish blood because I wake up every day with a fuckin' hangover."
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://frostblade.wordpress.com/
Theo
El Inquisidor
El Inquisidor

Numarul mesajelor : 132
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Silent strike   Mar 12 Aug 2008 - 13:27

Eu n-am avut rabdare sa ma uit la tot, pentru ca melodia nu mi-a sustinut suficient atentia. O sa incerc din nou. Videoclipul mi-a placut pe la secunda 48, cu strada...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://robertcoller.wordpress.com
bia b
Mușteriu
Mușteriu

Numarul mesajelor : 7
Varsta : 25
Data de inscriere : 13/04/2009

MesajSubiect: Re: Silent strike   Lun 13 Apr 2009 - 22:04

dorin.lazar a scris:
Poate nu ați auzit de ei (sau de el, s-ar putea să fie un singur om). Au un sound electronic moale, lent, foarte plăcut pentru fundal, foarte plăcut cînd ai nevoie să te relaxezi. Un sample ascultați aici, dar cam tot albumul (apărut în 2007) sună excelent.

I-am auzit prima oară în deschidere la Faithless la Arenele Romane. Albumul l-am văzut anul trecut prin magazine, și avea ceva interesant. în marginea cd-ului avea un insert de plumb ștanțat cu un număr unic. Mi-a plăcut ideea, e un fel de autograf, dar nu chiar.

Recomandări: Dolphins, Deasupra, Apocrifa 1 (cu Ada Milea, după versuri de Brumaru), Comfort me (în care seamănă foarte bine cu Delerium) și desigur, Words kill people, pe care îl aveți atașat cu clip Smile

Poftă la muzică românească de calitate! Smile

piesa asta e absolut superba , o stiu si eu de cateva luni Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
frozenlalala
Mușteriu
Mușteriu

Numarul mesajelor : 17
Localizare : mures
Data de inscriere : 23/03/2010

MesajSubiect: Re: Silent strike   Mar 23 Mar 2010 - 20:52

l-am descoperit cand am dat peste site-ul filmului TRIP. mi-a placut foarte mult coloana sonora si m-am apucat sa-i ascult piesele. i love them clap
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Silent strike   

Sus In jos

Silent strike
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Tejgheaua Barului :: Muzica-
Mergi direct la: